Informacja dla uczestników Polskiej Konferencji Optycznej 2023

Miejsca

Hotel Bulwar

Większość punktów programu tegorocznej Polskiej Konferencji Optycznej odbędzie się w Hotelu Bulwar w Toruniu (Bulwar Filadelfijki 18, 87-100 Toruń).  Rejestracja, sala konferencyjna oraz restauracja zlokalizowane będą na parterze przy wejściu do hotelu.

Hotel Bulwar: sala cichej pracy

Organizatorzy przygotowali dla uczestników salę cichej pracy, która usytuowana za punktem rejestracyjnym. Prosimy o  zachowanie ciszy w sali, by umożliwić pozostałych uczestnikom odpoczynek i/lub pracę.

Hotel Bulwar: restauracja

Restauracja w Hotelu Tumskim znajduje się na parterze. W restauracji będę serwowane obiady oraz kolacja konferencyjna.

Jan Olbracht – Browar Staromiejski

W Janie Olbrachcie zaplanowane jest spotkanie integracyjne po kolacji konferencyjnej w mniej formalnej atmosferze. Dla uczestników została zarezerwowana sala znajdujących się w podziemiach Browaru. 

Pub Kredens

W Janie Olbrachcie zaplanowany jest wieczór studencki, który odbędzie się 4 lipca 2023. Start o godz. 20:00.

Zakwaterowanie

Hotel Bulwar

Doba hotelowa w Hotelu Bulwar zaczyna się o godz. 15:00 i kończy o godz. 11:00. 7 czerwca zostanie wyznaczone dedykowane pomieszczenie dla uczestników konferencji, w celu umożliwienia im przechowania bagażu po opuszczeniu pokoju. Osobom zakwaterowanym w Hotelu Bulwar  przysługuje śniadanie, które będzie serwowane w godzinach 06:30-10:00 w restauracji hotelowej oraz dostęp do strefy SPA.

Parking w Hotelu Bulwar jest płatny – 60 PLN brutto za każdy dzień. Należność należy uregulować przy wymeldowaniu z hotelu. 

W hotelu obowiązuję całkowity zakaz palenia/podgrzewania tytoniu. Miejsce wyznaczone do palenia znajduje się przed wejściem głównym do hotelu.

Informacja o zakwaterowaniu

Informacja o zakwaterowaniu w danym pokoju zostanie rozesłana do uczestników konferencji do dnia 23 czerwca 2023. W przypadku braku wiadomości – prosimy o kontakt pod adresem email: pko@candela.org.pl

Informacje dla osób prezentujących

Prezentacje

Podczas konferencji, uczestnicy nie będą mieli możliwości uruchomienia prezentacji z własnego komputera. W związku z tym prosimy o wcześniejszy kontakt z obsługą techniczną sali w celu wgrania prezentacji oraz sprawdzenia, czy slajdy wyświetlają się poprawnie. Na potrzeby konferencji został przygotowany MacBook z system macOS. Komputery wyposażone są w oprogramowania: Microsoft PowerPoint, Adobe Acrobat Reader, Apple Keynote oraz Libre Office. W związku z tym rekomendowane rozszerzenia plików z prezentacją to: .pptx, .pdf, .key oraz .odp. Rekomendujemy przygotowanie slajdów o proporcji 4:3. Stanowisko rejestracyjne będzie dysponowało kilkoma pendrive, które można będzie wypożyczyć, by wgrać prezentację.

Osoby prezentujące pierwszego dnia tj. 4 lipca 2023 proszone są o przesłanie prezentacji  do godziny: 12:00 (4 lipca 2023) na adres email: pko@candela.org.pl

Na zakończenie dnia, wszystkie pliki z prezentacjami pokazanymi danego dnia zostaną trwale usunięte z pamięci komputera.

Mikrofony nauszne & prompter

Podczas tegorocznej edycji PKO, osoby prezentujące będą wyposażone w mikrofony nauszne, by zapewnić odpowiednie nagłośnienie. W związku z bardziej rozbudowaną procedurą montażu mikrofonu na osobie prezentującej prosimy o  wcześniejsze zgłoszenie się do ekipy technicznej (najlepiej podczas prezentacji poprzedzającej wystąpienie). 

Dodatkowo na scenie będzie zapewniony podgląd prezentacji na prompterze.

Czas trwania prezentacji

W programie przewidziano 40 min na prezentację zaproszone (35 min na prezentacje + 5 min na pytania).

Czas przewidziany na prezentacje zgłoszone to 15 min (12 min + 3 min na pytania).  Dla prezentacji wygłaszanych w ramach sesji NLPQT przewidziano 20 min (16 min na prezentacje + 4 min na pytania).

Plakaty

Rekomendowany rozmiar plakatu to A0 zawieszony w orientacji pionowej. Zachęcamy do jak najwcześniejszego rozwieszenia plakatu – na stoisku rejestracyjnym będą dostępne materiały mocujące. Prosimy również o zdemontowanie plakatu po sesji plakatowej (tj. do godz. 19:00 5 lipca 2023).

Plakaty które nie zostaną zdemontowane do tego czasu zostaną zutylizowane. 

Wydruk plakatu w Toruniu

Wychodząc na potrzeby uczestników PKO, organizatorzy negocjują obecnie specjalną ofertę na wydruk plakatów dla uczestników konferencji, które zostaną dostarczone przed drukarnie do Hotelu Bulwar 5 lipca 2023 przed przerwą obiadową.

Projekty plakatów należy wysyłać na adres torun.drukarnia@gmail.com dodając hasło #PKO, by otrzymać zniżkową cenę. Oferta jest ważna dla zleceń zleconych do 3 lipca 2023 do godz. 12:00. Po tej godzinie drukarnie nie gwarantuje realizacji zamówienia przed sesją plakatową PKO. 

Cena – 73.80 zł brutto za wydruk plakatu A0.

Fundacja Candela nie pośredniczy w kontaktach i rozliczeniach z drukarnią. Każda osoba zlecająca wydruk jest odpowiedzialna za właściwe uregulowanie należności.

Nagrody

Nagroda za najlepsza prezentację

Podczas PKO’2023 zostanie wręczona nagroda za najlepszą prezentację wygłoszoną podczas konferencji przez młodych naukowców. Nagroda w wysokości 4000 PLN brutto, ufundowana przez firmę Eurotek,  zostanie przyznana przez Komitet Naukowy konferencji i wręczona podczas zamknięcia konferencji.

Nagroda za najlepszy plakat

Podczas PKO’2023 zostanie wręczona nagroda za najlepszy plakat zaprezentowany podczas konferencji przez młodych naukowców. Nagroda w wysokości 3600 PLN brutto, ufundowana przez firmę Amecam,  zostanie przyznana przez Komitet Naukowy konferencji i wręczona podczas zamknięcia konferencji.

Regulamin przyznawania nagród

Często zadawane pytania (FAQ)

A0 w orientacji pionowej.

Nagrody zostaną wypłacone do dnia 31 sierpnia 2023 po dostarczeniu wymaganych oświadczeń do celów podatkowych.